V220013 - MI5SAP25V0.25
Kleinstsicherungen Größe 5x20 250V 0.25A Mittlere Zeitverzögerung SA Axiale Führungen Montage
Mersen's Miniature Fuses 5x20 SA/SB 250V provide reliable protection for sensitive electronic components. Their medium time-lag (SA/SB) design safeguards semiconductor devices from overcurrent while handling short-term surges. Compact and versatile, these 250V fuses ensure reliable performance across various applications. Axial leads enable direct soldering onto PCBs or connections to other components for easy integration. Built with high-quality materials, they ensure long-lasting and dependable operation. This range is also available without axial leads.
Kleinstsicherungen Größe 5x20 250V 0.25A Mittlere Zeitverzögerung SA Axiale Führungen Montage
Mersen's Miniature Fuses 5x20 SA/SB 250V provide reliable protection for sensitive electronic components. Their medium time-lag (SA/SB) design safeguards semiconductor devices from overcurrent while handling short-term surges. Compact and versatile, these 250V fuses ensure reliable performance across various applications. Axial leads enable direct soldering onto PCBs or connections to other components for easy integration. Built with high-quality materials, they ensure long-lasting and dependable operation. This range is also available without axial leads.
Datasheets
Compliances
| Teilenummer | V220013 |
| Katalognummer | MI5SAP25V0.25 |
| Beschreibung | Kleinstsicherungen Größe 5x20 250V 0.25A Mittlere Zeitverzögerung SA Axiale Führungen Montage |
| EAN / UPC-Code | 3605340241488 |
| Bemessungsbetriebsspannung AC IEC | 250 V |
| Bemessungsstrom | 0.25 A |
| Wechselstrom oder Gleichstrom | AC |
| Betriebsklasse / Charakteristik | Mittlere Zeitverzögerung |
| Baugröße | 5x20 |
| Montageart | Axiale Führungen |
| Ausschalt- I2t bei Bemessungsbetriebsspannung | 0.045 A²s |
| Schmelz- I2t | 0.016 A²s |
| Mindestunterbrechungsrate (MBC) | 10 kA |
| Designdetails | SA |
| Verbindung / Anschluss Typ | Lötanschluss |
| Produktdurchmesser | 5.5 mm |
| Produktlänge | 76 mm |
| Produkthöhe | 5.5 mm |
| Verpackungsmenge | 2000 EA |
| Verpackungsgewicht | 3.15 kg |
| Verpackungsbreite | 380 mm |
| Verpackungslänge | 370 mm |
| Verpackungshöhe | 100 mm |
| Produktgruppe | Kleinstsicherungen |
| Material des (Sicherungs-) Körpers | Ceramic |
| Produktgewicht | 0.0015 kg |