Q1001089 - SI175V367
Sicherungssockel für DIN-Hochspannungs-Sicherungseinsätze 17.5kVAC 367mm Indoor
Fuse bases for DIN high voltage fuse-links with diameter 45mm and lengths 192, 292, 367, 442 and 537mm. The indicating device enables electrical actuating of the opening mechanism for a circuit or triggering of an indicator during the melting of a fuse equipped with a trip-indicator. This very robust and original device means freedom for any mechanical system and offers the advantage of being able to incorporate a microswitch unit or units according to the equipment configuration.
Sicherungssockel für DIN-Hochspannungs-Sicherungseinsätze 17.5kVAC 367mm Indoor
Fuse bases for DIN high voltage fuse-links with diameter 45mm and lengths 192, 292, 367, 442 and 537mm. The indicating device enables electrical actuating of the opening mechanism for a circuit or triggering of an indicator during the melting of a fuse equipped with a trip-indicator. This very robust and original device means freedom for any mechanical system and offers the advantage of being able to incorporate a microswitch unit or units according to the equipment configuration.
Datasheets
pdf - 869.14 KB
Compliances
pdf - 369.44 KB
| Teilenummer | Q1001089 |
| Katalognummer | SI175V367 |
| Beschreibung | Sicherungssockel für DIN-Hochspannungs-Sicherungseinsätze 17.5kVAC 367mm Indoor |
| EAN / UPC-Code | 3605340470246 |
| Bemessungsbetriebsspannung AC IEC | 17.5 kV |
| Wechselstrom oder Gleichstrom | AC |
| Baugröße | 367mm |
| Designdetails | Indoor |
| Anzahl der Pole | 1 Pol |
| Max Bemessungsstrom | 100 A |
| Produktbreite | 70 mm |
| Produktlänge | 576 mm |
| Produkthöhe | 315 mm |
| Verpackungsmenge | 1 EA |
| Verpackungsgewicht | 7 kg |
| Verpackungsbreite | 470 mm |
| Verpackungslänge | 655 mm |
| Verpackungshöhe | 90 mm |
| Produktgruppe | Sicherungssockel |
| Produktgewicht | 6 kg |